Crossové trenažéry

V posledních letech se v kategorii fitness vybavení začaly čím dál více rozšiřovat crossové trenažéry (někdy se jim říká také eliptické trenažéry). Tato zařízení jsou vhodná jak pro domácí cvičení, tak i pro profesionální použití v posilovnách, fitness centrech atd. Mezi přední výrobce crossových trenažérů patří především společnosti inSPORTline a Kettler.

Crossové trenažéry

Podle čeho se řídit při výběru crossového trenažéru?

Nabídka eliptických trenažérů je velmi pestrá a mezi jednotlivými modely jsou velké rozdíly. Proto je třeba vhodný trenažér vybírat pečlivě a rozhodovat se nejen podle jeho ceny nebo vzhledu, ale i podle dalších důležitých kritérií. Nejdříve je třeba si ujasnit, k čemu budeme crossový trenažér používat, další významnou vlastností je nosnost, brzdný systém a samozřejmě při výběru zohledníme také funkce, které nám trenažér nabízí (např. měření tepu, počitadlo spálených kalorií, různé tréninkové programy atd.).

Crossové trenažery inSPORTline

Jedním z nejznámějších výrobců eliptických trenažérů je společnost inSPORTline. Z její nabídky zaujme především model inSPORTline Atlanta, který se dělá v černém i bílém provedení. Velmi kvalitní jsou také cross trenažery inSPORTline Sarasota, Orlando, Caracas nebo Austin. Pro ženy je pak ideálním typem eliptického trenažeru inSPORTline Tucson.

Crossové trenažery inSPORTline

Crossové trenažery Kettler

Německá firma Kettler patří mezi známé výrobce fitness vybavení a v jejím portfoliu nalezneme i kvalitní crossové trenažéry. Oblíbené jsou zejména magnetické trenažéry Kettler Rivo P a Kettler Rivo M, dále pak Kettler Cross M, Kettler Cross P, Kettler Unix nebo Kettler Verso. Crossové trenažery Kettler se vyrábějí jak s magnetickým, tak i s indukčním brzdným systémem.

Crossové trenažery Kettler

Crossové trenažéry SporTop

Eliptické trenažéry za příznivé ceny najdeme i pod značkou SporTop. Z jejich nabídky stojí za úvahu zejména model SporTop E850P s magnetickým brzdným systémem, ručními senzory a 16 tréninkovými programy.

Crossové trenažéry SporTop